Miłość z odległej krainy – związek pomimo odległości

Najbliższe szybkie randki wideo online dla singli z Warszawa Kraków Łódź Poznań Wrocław Gdańsk

Miłość pomimo odległości

Brzmi bajkowo, ale w rzeczywistości dla niejednej osoby szukającej miłości odległość jest problemem. Według statystyk aż 72% singli w Polsce deklaruje, że chciałoby poznać kogoś z miejscowości, w której obecnie mieszka. I tylko trochę ponad ¼ poszukujących partnera stwierdza, że odległość nie ma dla nich znaczenia przy zawieraniu znajomości.

szybkie randki dla singli

Zaznaczmy, że niekoniecznie chodzi tu o chęć tworzenia związku na odległość, ale raczej o gotowość na zmianę jaką jest przeprowadzka do innego miasta.

Część z Was być może kojarzy reality show „Wiza na miłość”. Uczestnicy programu planują wspólne życie z osobą z innego kraju, często nawet kontynentu, którą poznali na wakacjach bądź przez Internet. Docelowo te osoby nie zakładają bycia w związku na odległość. Chcą żyć razem, więc decydują się na ogromną zmianę i przeprowadzają się do partnera, który mieszka tysiące kilometrów od nich.

Poznam singla z Krakowa, Gdańska, Warszawy…

W porównaniu z tym, chęć poznania kogoś ze swojej miejscowości wydaje się bardzo wygodna. Co zrobić jednak w sytuacji, kiedy nasza księżniczka lub książę z bajki nie pojawiają się przez dłuższy czas? Czy czekać na nich wierząc, że jest nam przeznaczony chłopak z Krakowa, a jedyne fajne dziewczyny mieszkają np. w Gdańsku? Mieliście kiedyś wrażenie, że znacie już wszystkich singli z waszego miasta? Organizując szybkie randki na żywo w Warszawie usłyszeliśmy kiedyś takie właśnie stwierdzenie. Uczestniczka stwierdziła, że poznała już tyle osób w różnych sytuacjach i miejscach, że wydaje się jej jakby znała wszystkich singli z Warszawy. Pomimo to nadal nie poznała tej właściwej dla siebie osoby. Oczywiście mało prawdopodobne jest, aby znać każdą osobę stanu wolnego w stolicy. Natomiast takie wrażenie można czasem odnieść, gdy nasze starania nie przynoszą skutku a możliwości działania w naszym otoczeniu kończą się.

Miłość nie zna granic

Użyjemy tu sloganu, ale jakże adekwatnego do tej sytuacji: MIŁOŚĆ NIE ZNA GRANIC – tym bardziej tych administracyjnych. Wygodnie jest nam założyć, że pasująca do nas osoba powinna znaleźć się na wyciągnięcie ręki. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Zamiast uparcie szukać kogoś „w pobliżu”, warto jest otworzyć się na znajomości z szerszego kręgu. W dzisiejszych czasach nie jest to aż takie trudne do zrealizowania.

Sposoby na nowe znajomości online i randki przez kamerę

Pierwszy krok to poszukiwania interesującej nas osoby. Obecnie mamy wiele możliwości na poznanie kogoś spoza naszego otoczenia. Znane są już od dawna serwisy randkowe, na których można zdecydować się na znajomość z kimś po przeczytaniu opisu na jego profilu oraz przejrzeniu umieszczonych tam zdjęć. Portale społecznościowe – tam dowiemy się dodatkowo czy mamy z kimś wspólnych znajomych i jakie zajawki umieszcza w codziennych postach.

Co raz bardziej popularne staje się również nawiązywanie nowych znajomości przez singli za pomocą kamery w telefonie lub laptopie, służą do tego między innymi organizowane przez nas szybkie randki wideo-online. W ten sposób widzisz jak osoba się porusza, gestykuluje, jej mimikę, słyszysz głos i ton wypowiedzi, jest to bardzo zbliżone do poznawania się na żywo.

Dzięki powyższym rozwiązaniom masz szansę poznać się z singlami z największych miast jak Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, Gdańsk. Ale też z mniejszych miejscowości, skąd osoby szukające partnera, dzięki możliwościom jakie daje Internet, mogą poznawać singli z całej Polski.

Drugim krokiem jest przeniesienie zawartej znajomości do realnego świata. I tu nie ma co wyolbrzymiać trudności związanych z odległością. Przejechanie nawet pół kraju ze Szczecina do Poznania czy z Wrocławia do Łodzi, to tylko 3 godzinna podróż samochodem. Trochę dłuższy dystans dzieliłby zakochanych z Gdańska i Krakowa. Wtedy rozwiązaniem mógłby być inny środek transportu np. co raz popularniejsze jest przemieszczanie się samolotem między największymi miastami w Polsce.

W skrócie chcieć to móc. Czy w takim razie lepiej poświęcić swoją wygodę, czy życie u boku wymarzonej osoby?

Inne artykuły: