Jak poprawić swoją skuteczność na szybkich randkach?

O czym powinniśmy pamiętać przed szybkimi randkami

Po pierwsze, nie tylko na szybkich randkach, ale na każdej randce, najlepiej być sobą. Chcemy przecież poznać osobę, która będzie do nas pasowała. Po drugie, powinniśmy trochę się postarać i pokazać w tej sytuacji najlepszą wersję samych siebie. Przy pierwszym kontakcie nikt nie będzie zainteresowany naszymi smutkami i problemami. Zastosowanie kilku podstawowych zasad, pomoże zwiększyć twoją skuteczność na speed dating.

Kilka wskazówek jak przygotować się na speed dating

Zadbaj zarówno o swoje ciało jak i umysł. Zaplanuj randkę wtedy, kiedy jesteś wypoczęty i masz dla siebie trochę czasu przed wyjściem. Jeżeli masz go więcej, to zacznij od relaksującej kąpieli. Zadziała to dobrze na Twoje ciało, ale także pozwoli wyrzucić z głowy codzienne problemy, które Cię nurtują. W dobrym nastroju zrób sobie fryzurę, w której najlepiej się czujesz, ale i najlepiej wyglądasz, np. zdaniem znajomych. Pamiętaj, że idziesz tym razem na randkę, wygoda jest priorytetem raczej na zajęciach sportowych. To odnosi się też do pozostałych elementów wyglądu.

Na spotkaniu czekają cię nowe towarzyskie znajomości, postaraj się zatem nieco przy wyborze stroju. Najlepiej zasugeruj się obecną modą i tym co jest „na czasie” w najbardziej popularnym stylu casual. Jeśli nie podążasz za trenami w modzie, możesz wybrać klasykę, ponieważ ona zawsze się sprawdza. Kobieta w „małej czarnej”, będzie wyglądać na randce gustownie ale nie z przesadą. Natomiast klasyczne eleganckie spodnie i koszula zawsze dodadzą mężczyźnie uroku.

Na koniec nie zapomnij o swoich ulubionych perfumach. Zapach jest silnym bodźcem, a w przypadku poszukiwań partnera, to bardzo istotna kwestia. Ponadto, jeśli drugą stronę oczaruje Twój zapach, będzie wiadomo, że macie podobne upodobania.

Zadbany wygląd, dobry nastrój i pozytywne nastawienie, to plus dla ciebie już na samym początku. Inni uczestnicy szybkich randek na pewno to docenią.

Radzimy jak zachować się podczas randek

Tak samo istotne jak wyglądasz na randce jest to, jak podczas niej się zachowujesz. Ważne jest to co zrobisz, lub czego nie. Poniżej kilka porad, które warto zastosować.

  • Wykorzystaj efektywnie czas na każdej randce. Spróbuj dowiedzieć się czegoś o rozmówcy, ale też opowiedz trochę o sobie.
  • W trakcie rozmowy na randce nie bój się wyrazić swoje zdanie, ale postaraj się też nie krytykować poglądów drugiej strony. To zniechęca, nawet jeśli ty masz swoje argumenty.
  • Bądź otwarty w stosunku do innych osób. Jeżeli czujesz, że chcesz kontynuować znajomość, to powiedz komplement lub coś miłego rozmówcy, dzięki temu na pewno zostaniesz zapamiętany!
  • Mów o tym co udało Ci się osiągnąć w życiu, a nie o problemach i porażkach. Nie jesteś przecież u terapeuty.
  • Uśmiechnij się na powitanie, bądź pozytywnie nastawiony. Nie przyszedłeś tu za karę i lepiej żeby nikt tak się przy tobie nie czuł.
  • Nie narzucaj się. Na randce zachowuj się z wyczuciem, zwracaj uwagę na sygnały, które daje druga osoba. Jeżeli ktoś nie ma ochoty na to co zaproponujesz, to nachalność nie sprawi, że zmieni zdanie.
  • Jeżeli jesteś w lokalu, gdzie serwowane są napoje alkoholowe, to korzystaj z nich z umiarem, powinny Cię one tylko rozluźnić.

Zrób to wszystko nie dla singli, których poznasz tego dnia na speed dating, tylko dla siebie, aby czuć się komfortowo i być pewnym siebie.

Autor:
Piotr

Opublikowano:
29 lipca 2022