O czym rozmawiać na szybkich randkach? 5 wskazówek

Postać i konwencja speed dating sprawiają, że nie są to zwykłe spotkania z nieznajomymi. Według obowiązujących zasad z każdą osobą rozmawia się od 5 do 7 minut. Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia z taką formą kontaktu, a chciałbyś wybrać się na tego rodzaju randkę, pewnie jesteś zestresowany oraz zastanawiasz się, jak rozmawiać z obcymi i jakie pytania zadać w tym krótkim czasie? Z myślą o Tobie, przygotowaliśmy listę przykładowych zapytań oraz kilka wskazówek, dzięki którym poczujesz się pewniej i przełamiesz pierwsze lody. Zobacz!

1. Wyluzuj

Pewnie wyda Ci się to banalne, ale spróbuj podejść do szybkich randek na luzie. Zapomnij o stresie! Konwersacja trwa kilka minut, więc nawet gdy trafisz na osobę nie w swoim typie, nie przejmuj się – za chwilę naprzeciwko Ciebie usiądzie kolejna, być może wyjątkowo interesująca. Nie myśl o gafach, które zrobiłeś. Postaraj się rozluźnić. W końcu speed dating to nie tylko randka, ale przede wszystkim dobra zabawa, w której możesz poznać świetne osoby. Pamiętaj też, że pozostałe osoby są w takiej samej sytuacji jak Ty!

2. Bądź sobą

Rada ta jest kluczem do sukcesu. Pomyśl tylko… Czy warto udawać kogoś innego, aby wypaść pozytywnie w oczach drugiej osoby, którą możliwe, że widzisz jedynie przez chwilę? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista – NIE WARTO. Jeśli chcesz komuś zaimponować, zrób to w swoim stylu. Po prostu – bądź sobą! Nie masz pewności, że przed Tobą nie usiądzie za chwilę Twoja idealnie dopasowana, druga połówka. Nie zaczynaj znajomości od kłamstwa. Jeśli ktoś jest Ci pisany, to możesz być pewien, że zaakceptuje Cię takiego, jakim jesteś naprawdę. 

3. Zaintryguj i wykaż się kreatywnością

Wydawać by się mogło, że kilka minut to za mało, by kogoś poznać. Jednak zastanów się, dlaczego wszędzie (na ulicy, w książkach, piosenkach, filmach) mówią, że liczy się pierwsze wrażenie, a aby ocenić, czy lubi się daną osobę, wystarczy jedynie kilkanaście sekund? Postaraj się zabłysnąć. Wykaż się kreatywnością, na przykład zadając jakieś nieszablonowe pytanie. Pamiętaj, na te banalne przyjdzie jeszcze czas. Możesz także opowiedzieć o sobie coś śmiesznego, co utkwi w pamięci Twojemu rozmówcy.

4. W pełni wykorzystaj czas

Rozmowa z nowo poznanym nieznajomym trwa zaledwie kilka minut. Dlatego podczas szybkiej randki wykorzystaj ten czas rozsądnie i na maksa. Nie prowadź głębokich konwersacji o sensie życia. Jeśli jesteś typem gaduły, warto, abyś wcześniej przemyślał, na jakie tematy chcesz rozmawiać. W przeciwnym przypadku może zabraknąć Ci czasu. Jednak pamiętaj, Twój rozmówca też chce dowiedzieć się czegoś o Tobie. Opowiadaj, żartuj, utrzymuj kontakt wzrokowy, ale też uważnie wsłuchuj się w odpowiedzi nieznajomego i obserwuj jego zachowanie. Być może to właśnie mowa ciała, mimika czy reakcja zadecydują o ostatecznym wyborze. 

5. Zabierz ze sobą bliską Ci osobę

Jeżeli jesteś osobą, która krępuje się iść na szybkie randki sama, zabierz ze sobą kogoś znajomego. Będzie zabawniej, a nawet jeśli nikt nie wyda się Wam interesujący, będziecie mogli wymienić się swoimi doświadczeniami i później miło spędzić wieczór. Pamiętaj, razem jest zawsze raźniej!

Przykłady pytań na speed dating

Przedstawiamy Ci przykładowe pytania na szybkie randki. Jesteśmy przekonani, że dzięki nim wzbudzisz zainteresowanie swojego rozmówcy. 

Oto one:

  • Jakie ciekawe miejsce ostatnio odwiedziłeś?
  • W jakim miejscu na świecie chciałbyś mieszkać?
  • Jak opisałbyś swój idealny dzień?
  • Za co czujesz największą wdzięczność i dlaczego?
  • Co jest Twoim największym marzeniem?
  • Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?
  • Czego najbardziej żałujesz?
  • Kim chciałeś być jako dziecko?

Pytania mogą dotyczyć każdej sfery życia. Mów to, co podpowiada Ci serce i co chciałbyś wiedzieć. Jednak naszym zdaniem zawsze warto pytać o pasje, ulubioną twórczość, jedzenie, podróże, marzenia i ogólnie o światopogląd.

Poznaj nowe osoby!

Mamy nadzieję, że nasze praktyczne wskazówki i porady obudzą w Tobie śmiałość oraz pomogą Ci w nawiązaniu wartościowej znajomości. Z pewnością na początku nie będzie łatwo, ale wierzymy, że dasz sobie radę i w ciągu tych kilku minut się rozluźnisz. W końcu już wiesz, o co mniej więcej pytać swojego rozmówcę. Zaufaj nam, będzie dobrze! Trzymamy kciuki i zapraszamy na speed dating, który organizujemy w największych miastach w Polsce oraz przez Internet.

Autor:
Piotr

Opublikowano:
27 lutego 2023