Miło spędzisz czas i poznasz partnera – przejrzyste zasady szybkich randek w Warszawie

Szybkie randki co to jest?

Spotykasz się z określeniem „szybkie randki”, „speed dating” lub „fast dates”, ale czym takie randki są w rzeczywistości i jak wyglądają? Są to spotkania organizowane przez nas dla singli, czyli osób niebędacych aktualnie w związku. Celem szybkich randek jest w prosty i przyjemny sposób poznać na żywo nowe osoby i nawiązać z nimi znajomości. Spotkania odbywają się w grupach średnio 30 osób, pół na pół kobiety i mężczyźni. Ilość uczestników może być trochę mniejsza lub większa, ale ważne jest to, że na szybkich randkach poznasz od kilku do kilkunastu osób w krótkim czasie, zwykle spotkanie trwa około 2 godziny. Aby uczestnicy poznali się organizator łączy wszystkich na początku w losowe pary kobieta-mężczyzna. Po 5 minutach uczestnicy zmieniają swoją parę i przesiadają się do kolejnego stolika. Zmiana miejsc odbywa się dotąd, aż wszyscy poznają się.

Chcę wziąć udział w szybkich randkach – od czego mam zacząć?

Gdy już wiesz o co chodzi w szybkich randkach, możesz wreszcie działać, aby wziąć w nich udział. Zacznij od wybrania odpowiedniego spotkania dla siebie. Ważna jest grupa wiekowa uczestników, wybierz taką, która pasuje do Ciebie. Następnie sprawdź jaki termin szybkich randek Ci odpowiada, aby nie nakładał się na Twoje inne plany. Na niektórych speed dating są dodatkowo kryteria tematyczne, zwróć też na nie uwagę. Gdy masz wybrane spotkanie to zarezerwuj sobie na nim miejsce. Rezerwacja miejsca na wydarzeniu, gwarantuje Ci udział w nim. Wpisz wybrany termin szybkich randek do swojego kalendarza, aby zaplanować czas na spotkanie. Przed szybkimi randkami skontaktujemy się z Tobą mailem/SMSem, aby przypomnieć Ci o spotkaniu i potwierdzić obecność. W dniu w który odbędą się szybkie randki przyjdź na ustaloną godzinę do lokalu (wystarczy dotrzeć 5-10 minut przed startem), lub jeżeli wiesz że spóźnisz się, uprzedź nas o tym, chwilę na Ciebie poczekamy. Na miejscu czeka Cię już tylko dobra zabawa i przyjemność z randkowania. My zajmiemy się całą resztą.

Jak nawiążę znajomość na szybkich randkach?

W trakcie szybkich randek uczestnicy poznają się z każdą osobą w parach kobieta-mężczyzna. Randka w każdej parze trwa 5 minut i jest to czas na krótkie wzajemne poznanie się. Po tym czasie uczestnicy zmieniają parę. Co w sytuacji gdy randka była bardzo udana, a co gdy mniej? Przed pierwszą randką każdy uczestnik otrzymuje zestaw randkowy, czyli plakietkę ze swoim imieniem, formularz randkowy i długopis – jest to wszystko czego potrzebujesz podczas szybkich randek. Randkujesz z każdą osobą, wpisujesz ją do formularza randkowego, a jeżeli chcesz konytuować znajomość dodatkowo zaznaczasz „X”. W ten sposób określasz, czy z Twojej strony ciąg dalszy ma sens. Gdy dwie osoby zaznaczą siebie wzajemnie, jest to wspólny wybór i otrzymujecie do siebie kontakty w wynikach mailowych po spotkaniu. Dlaczego dopiero po spotkaniu? Dzięki temu na szybkich randkach nie musisz wprost określać się jaki jest Twój stosunek do drugiej osoby. Zaznaczasz w formularzu wybrane osoby, dowiadujecie się o odwzajemnionej chęci kontynuowania znajomości, gdy zainteresowanie było tylko jednostronne druga osoba nie dowie się o tym. Dzięki temu nie ma niekomfortowych sytuacji. W ten sposób możesz przyjemnie poznać partnera na szybkich randkach. Enjoy!

Autor:
Piotr

Opublikowano:
30 października 2023